ChargerSpot Budujemy największą sieć ładowarek w Polsce

Komunikaty Prasowe

Komunikaty Prasowe

Lublin 10 marzec 2023

17 lutego 2023 firma Chargerspot (operator ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych) wraz z Urzędem Miasta Piastów uruchomiła komercyjnie 4 punkty ładowania samochodów elektrycznych. Punkty znajdują się na parkingu przy dworcu kolejowym PKP – ulica Księcia Józefa Poniatowskiego 1. Stacje działają z mocą 22 kW, co umożliwia naładowania większości dostępnych samochodów elektrycznych (w przedziale 20-80%) w niecałe 5 godzin. Cena za kilowatogodziną została ustalona na 1,39 zł brutto – co jest jedną z najniższych ofert na stacjach AC w okolicy. Dostęp do stacji ładowania możliwy jest dzięki aplikacji mobilnej Elocity oraz kart Shell Recharge i DKV.

Dla firmy Chargerspot jest to pierwsze uruchomiania publicznych punktów ładowania. W tym roku firma deklaruje otwarcie kolejnych 150 głównie w przestrzeniach miejskich, choć firma jest również otwarta na instalacje stacji ładowania w mniejszych miejscowościach oraz na terenach wiejskich.

Naszym głównym autem będzie dynamika rozwoju sieci w oparciu o preferencje i sugestie kierowców oraz, a raczej przede wszystkim, atrakcyjna oferta usług ładowania. Jesteśmy świadomi tego, na jakim etapie rozwoju rynku jest elektromobilność w Polsce. Stawianie dodatkowych barier przed kierowcami aut elektrycznych zniechęci do korzystania z publicznych stacji ładowania, co oczywiście negatywnie wpłynie na okres zwrotu inwestycji. Na tym etapie powinno się unikać terapii szokowej, po to być dać rynkowi szanse szybkiego rozwoju, mówi Zbigniew Operacz – Dyrektor ChargerSpot. Inwestycja w elektromobilność to nie tylko budowa infrastruktury, to także pozyskanie lojalnych i zadowolonych klientów – to jest nasze motto- dodaje Operacz . Rewolucja technologiczna związana z dystrybucją usług ładowania otwiera szereg nowych możliwości, z których Chargerspot będzie korzystał na których będzie opierał rozwój sieci.

201-18 Fuel street, NewYork, USA

201-18 Fuel street, NewYork, USA

201-18 Fuel street, NewYork, USA

201-18 Fuel street, NewYork, USA

Integer maximus accumsan nunc, sit amet tempor lectus facilisis eu. Cras vel elit felis. Vestibulum convallis ipsum id aliquam varius.

Scroll to Top